Syrië

Syrië, reis door de oudheid

Syrië In Syrië hebben talrijke culturen hun sporen nagelaten. Oude paleizen uit de bronstijd, Romeinse baden, theaters en zuilengangen, prachtig versierde Arabische moskeeën, imposante Byzantijnse basilieken en grote Osmaans karavanserais, we zien het allemaal tijdens deze rondreis in dit bijzonder gastvrije land.

Uitgebreide beschrijving
10 daagse reis vanaf € 1595,00
Syrië, reis door de oudheid

1e dag Vandaag vliegen we met een tussenstop naar Damascus waar ons hotel in het centrum ligt.

2e dag Damascus is een van de oudste steden ter wereld. De antieke binnenstad wordt omringd door een prachtige Romeinse muur met zeven poorten. We maken kennis met deze indrukwekkende stad en bezoeken o.a. de Omajjaden-moskee, de bekendste historische architectonische schat van de stad met schitterende minaretten en met gouden mozaïeken versierde binnenplaats. We wandelen over de Via Recta de in de bijbel genoemde 'rechte straat' waar de heilige Paulus gewoond zou hebben en bezoeken de kerk van Ananias.

3e dag Om een goed beeld te krijgen van de lange geschiedenis van het land gaan we vanochtend naar het Nationaal Museum waar we talloze objecten vinden van 9000 jaar Syrische beschaving. We zien hier het oudste alfabet uit Ugarit, voorstellingen van de synagoge van Dura Europos en één van de mooiste graven uit Palmyra. Hierna slenteren we door Tekkiye, een Osmaans gebouwencomplex met winkeltjes, een Koranschool en een moskee. De middag is vrij voor een bezoek aan de soukh of een van de andere bezienswaardigheden.

4e dag We verlaten Damascus en rijden door een woestijnlandschap naar het indrukwekkende Palmyra, één van de interessantste ruïneoorden ter wereld. Hier ligt een stad uit de Romeinse tijd die onder haar excentrieke koningin Zenobia ongelooflijke rijk moet zijn geweest. We vinden hier overblijfselen van tempels, theaters, bronhuizen en openbare gebouwen. Na deze onvergetelijke ervaring overnachten we in het huidige dorp Tadmor, waar we ook het museum bezoeken.

5e dag Via de centraal gelegen, middelgrote steden Homs en Hama rijden we naar de meest noordelijke oude stad Aleppo. In Hama bekijken we de unieke krakende en piepende houten noria's (waterraden) die sinds de 4de eeuw worden gebruikt om het rivierwater over te hevelen naar de hoger gelegen irrigatiekanalen. De komende twee nachten verbijven we in Aleppo, vanaf de oudheid al gelegen op het kruispunt van belangrijke handelsroutes.

6e dag Aleppo was honderden jaren lang een van de belangrijkste commerciële centra van het Midden-Oosten. We bezoeken de citadel die op de Werelderfgoedlijst van UNESCO staat, het Nationaal Museum met belangrijke archeologische vondsten en dwalen over de oosterse soukh.

7e dag De route naar de kust voert ons door een afwisselend landschap via een kalksteenplateau, in de vroegchristelijke tijd welvarend en dichtbevolkt. Het gebied was bezaaid met stadjes, kerken en kloosters, maar tijdens de Arabische verovering zijn de bewoners weggetrokken en niet meer teruggekeerd. We bezoeken de ruïnes van Qala'at Samaan, het Simeonsklooster, een prachtig bedevaardcomplex gewijd aan Simeon de Pilaarheilige. Door het groene dal van de rivier de Orontes arriveren we aan het einde van de dag in Latakia, Syrië 's belangrijkste havenstad.

8e dag Ten Noorden van Latakya bezoeken we de opgravingen van Ugarit (Rash Shamra). Hier zijn tabletten met het oudste spijkerschriftalfabet teruggevonden. Hierna rijden we door naar de imposante vesting Qalat Saladdin, genoemd naar de Arabische veldheer die Jeruzalem veroverde op de kruisvaarders. Via de mooie kustroute rijden we naar ons hotel in de kruisvaardersstad Tartus.

9e dag Vanochtend bezoeken we de imposante kruisvaardersburcht Krak des Chevaliers, sinds 2006 op de werelderfgoedlijst van de UNESCO bijgeschreven. De burcht is schitterend gelegen op de uitloper van de Jebel Ansariya. We stappen terug in de tijd en genieten van de gotische architectuur en het bijzonder fraaie uitzicht. Via het pitoreske dorpje Ma'loula, waar nog het oude Aramees (de taal van Jezus) gesproken wordt, eindigt onze reis vandaag weer in Damascus.

10e dag vroege terugvlucht naar Nederland.

Op aanvraag verstrekken wij u graag informatie over een verlenging in Libanon (bijvoorbeeld 6 daagse extra reis met halfpension en excursies voor ca. € 800,-).


  Foto's uit Syrië

Zoek een reis
 


Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Asgard nieuws.

Volg Asgard Reizen

Asgard is nu ook te vinden op Flickr. Upload uw mooiste vakantie-foto's of laat u inspireren voor een reis.