Ruhr 2010

Ruhr 2010

Ruhr 2010 Waar vroeger de schoorstenen rookten vinden we nu een gebied dat een grote gedaanteverwisseling heeft ondergaan. De moderne cultuurmetropool Ruhr is dit jaar uitgeroepen tot één van de culturele hoofdsteden van Europa. Overblijfselen van 150 jaar industriële geschiedenis zoals mijnen en schachttorens zijn omgetoverd tot culturele bezienswaardigheden. Vanuit onze standplaats Essen bezoeken we in vijf dagen tal van deze interessante plekken.

Ruhr 2010

1e dag 1e dag We rijden vanaf onze opstapplaatsen naar Oberhausen. We bekijken eerst de Gasometer, een voormalig gasreservoir van een cokesfabriek. Vanaf het uitkijkplatform hebben we een fraai uitzicht over het Ruhrgebied. Daarna rijden we door naar het mijnstelsel Zollverein XII, sinds 2001 UNESCO Werelderfgoed, en vroeger de grootste en modernste kolenmijn ter wereld maar sinds de negentiger jaren een centrum voor creativiteit en cultuur. De voormalige mijn en cokesoven is een goed begin van onze reis langs het uitgebreide culturele aanbod. s’ Middags komen we aan bij ons hotel in Essen. We maken kennis met de stad en dineren gezamenlijk.

2e dag Na het ontbijt vertrek naar het Bergbaumuseum en Jahrhunderthalle in Bochum. Na de lunch rijden we via middeleeuwse burchtruïne Hohensyburg naar Hattingen met nog originele vakhuizen. Via groene route verder naar Werden. Hier bevindt zich de proosdijkerk van het klooster dat Liudger in de 8e eeuw heeft gesticht. Aan het eind van de dag terug naar ons hotel in Essen.

3e dag Voor de echte kunst,-en cultuurliefhebbers een museum dag. Vanuit ons hotel is het met de museumtram een korte rit naar Zollverein, Villa Hügel of met de museumbus naar het Folkwangmuseum.

4e dag Duisburg heeft de grootste binnenhaven van Europa met als een van de culturele hoogtepunten het Museum Küppersmühle, met een grote collectie moderne kunst, gevestigd in een oude graanopslag in de oude haven. We maken een stadswandeling en hebben ‘s middags tijd voor de musea. Een boottocht over de Ruhr of Rijn behoort tot de mogelijkheden. 's Avonds gezamenlijk diner in het centrum van Duisburg

5e dag Vandaag rijden we terug naar Nederland via Xanten. Deze stad is prachtig gelegen aan de zuidoever van de Nederrijn en kan worden beschouwd als de opvolger van de Romeinse stad Colonia Ulpia Traiana, die onder andere bewoond werd door Romeinse veteranen van het nabij gelegen Castra Vetera. Deze legerplaats van een Romeins legioen speelde een belangrijke rol in de geschiedenis van Germania Inferior.

  Foto's uit Ruhr 2010

Zoek een reis
 


Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste Asgard nieuws.

Volg Asgard Reizen

Asgard is nu ook te vinden op Flickr. Upload uw mooiste vakantie-foto's of laat u inspireren voor een reis.