Bezienswaardig Boedapest

Als hoofdstad van Hongarije staat Boedapest volop in de belangstelling, maar toch zijn veel bezienswaardigheden nog altijd minder bekend en absoluut verrassend. De lange en rijke geschiedenis heeft immers veel culturele sporen en belangwekkend erfgoed nagelaten en de stad heeft talloze bijzondere locaties, architectuur en monumenten. De badhuiscultuur gaat terug tot de tijd van de Turkse overheersing. Veel paleizen stammen uit de Habsburgse periode. En de koffiehuizen zijn uit de 19e eeuw.
Uiteraard bezoeken we beide stadsdelen Boeda en Pest aan weerszijden van de Donau. We zien de monumentale bruggen en bebouwing: het parlementsgebouw, de citadel, het vissersbastion, de Matthiaskerk en universiteit. Maar ook de indrukwekkende synagoge, de prachtige opera, de overdadige markthal, het beroemde badhuis Géllert en de befaamde koffiehuizen. Onze verkenning brengt ons naar Andrássyboulevard, het Heldenplein en fraaie Jugendstilarchitectuur. En nergens is het zo weldadig koffiedrinken als in het historische New York Café, koffiehuis Gerbeaud of Café Centrál.
Met hulp en toelichting van een lokale, Nederlands sprekende, gids zullen wij de stad doorkruisen en beter leren kennen.
Dag 1: Vlucht naar Boedapest, stadstour en wandeling
Vertrek vanuit Amsterdam naar Boedapest. Na de hotel-incheck maken we een stadstour met een kleine bus waarbij onze gids Tibor u met Boedapest laat kennismaken. Gellert of Gül Baba zijn mooie panoramaplaatsen voor een weids zicht over de stad. Het Heldenplein memoreert de Hongaarse geschiedenis.
We sluiten af met een wandeling over Andrassy Ut.
Dag 2: Stadsdeel Buda
Met de Funicular gaan we de heuvel op voor een bezoek aan stadsdeel Buda, ook vandaag weer met gids Tibor. We bezichtigen daar het Koninklijk Paleis met historisch interieur, ook zien we de Matthias fontein.
Vervolgens brengen we een bezoek aan de Nationale Galerie (o.v.b. en afhankelijk van tentoonstellingsprogramma). Daarna bezoeken we de beroemde Matthiaskerk en het Vissersbastion.
Na een vrije lunch vervolgen wij de wandeling en zien o.a. het 16e eeuwse graf van de beroemde Ottomaanse mysticus Gül Baba. Ook bezoeken we de prachtig gelegen laat 19e eeuwse Farkasréti begraafplaats.
Dag 3: Stadsdeel Pest
Vandaag met Tibor alle aandacht voor stadsdeel Pest. Het aangrijpende ‘Schoenenmonument’ herdenkt slachtoffers uit de Tweede Wereldoorlog.
Vervolgens krijgen we een rondleiding door het beroemde Parlementsgebouw. We maken een speciale Jugendstil (of Secession) wandeling rondom de straat Aulich utca. Met daarbij de fenomenale Postspaarbank uit 1901 en een bezoek aan het ‘Hongaars Secession Huis’.
Na een vrije lunch bezichtigen we het befaamde Operagebouw.
Daarna gaan we met de metro richting Szechenyibaden en door het park langs de Vajadahunyad burcht naar het nieuwe muziekcentrum.
Tot slot zien we nog het spectaculaire dak van het nieuwe Etnografisch Museum (2022).
Dag 4: Wenckheim Palace, Szabo Ervin Bibliotheek, Dohány synagoge en Wallenberg monument
De dag begint met een bezoek aan Wenckheim Palace en de prachtige Szabo Ervin Bibliotheek.
We wandelen door de Joodse wijk en bezoeken de beroemde Dohány synagoge en het Wallenberg monument.
Na de lunch bij Meshuga volgt nog een bezoek met rondleiding aan de Rumbach Synagoge van architect Otto Wagner.
Dag 5: Vrije tijd en terugweg naar huis
Deze laatste dag is er ook vrije tijd voor bezoek aan de markthal, een museum of misschien wel een badhuis!
Daarna volgt de terugvlucht naar Amsterdam.
* Het programma is onder voorbehoud van wijzigingen.
Vertrekdatum:
5 - 9 oktober 2026Prijs per persoon:
€ 1.499,-Eenpersoonstoeslag:
€ 280,-Inclusief:
- Retourvlucht Amsterdam - Boedapest
- Verzorging op basis van logies en ontbijt
- Kamers met douche en toilet
- 4 overnachtingen in Boedapest
- Welkomstdiner
- Afscheidsdiner
- Lunch op dag 4
- Gebruik openbaar vervoer en Funicular (kabelbaan dag 2)
- Rondleidingen en excursies volgens programma (exclusief entree gelden)
- Deskundige Nederlandse reisbegeleiding
- Extra lokale Nederlands sprekende gids (dag 1, 2 en 3)
Exclusief:
- Administratiekosten (€ 25,- per boeking)
- SGR-bijdrage (€ 5,- p.p.)
- Overige lunches en diners
- Drankjes lunches en diners
- Koffiepauzes
- Entreegelden (circa € 110,- p.p.)
- Cabine- en ruimbagage
- Persoonlijke uitgaven
Opstapplaats(en) & vertrektijden:
Schiphol Airport Amsterdam
- Tijden volgen nog
Groepsgrootte:
Wij reizen met deze reis met een minimum van 14 en een maximum van 18 personen.Hotels:
- Three Corners Downtown Hotel, te Boedapest
Vervoer:
We vliegen van Amsterdam naar Boedapest aldaar vervoeren we ons per openbaar vervoer.
Reistijden:
Volgt nog
Reisdocumenten:
U heeft geen visum nodig voor uw reis en kunt binnen reizen met een Nederlands paspoort of een identiteitskaart.
Reisverzekering:
U bent zelf verantwoordelijk voor het afsluiten van een reis en/of annuleringsverzekering.
Intensiteit van de reis:
Deze reis bevat een aantal wandelingen. Daarnaast reist u met het openbaar vervoer en hier kunt u te maken krijgen met trappen, stijgen en dalen.
Op onze reizen dient u te beschikken over een goede mentale en fysieke gezondheid. Het is niet mogelijk te reizen met en rollator of rolstoel. Daarnaast dient u in enig tempo te kunnen lopen over onregelmatige paden en wegen en dient u een stadswandeling van minimaal 1 uur te kunnen volhouden.
Valuta & gebruik:
U betaald met de Hongaarse forint (HUF) en op de meeste plaatsen kunt u betalen met uw pinpas. Wij raden aan om ook een creditcard bij u te hebben en een minimale hoeveelheid kleingeld
Literatuur:
Volgt nog
Reisleider:

Boek uw reis naar Bezienswaardig Boedapest





